ملاقات ها

بحث و گفتگو میان رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی و سفیر چین مقیم کابل در مورد گسترش همکاری ها در عرصه هوانوردی

محمود شاه حبیبی رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی قبل از ظهر امروز (چهارشنبه 27 جدی) در دفتر کارش با آقای لیو جین سونگ سفیر کشور دوست چین مقیم کابل دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی ضمن خوش آمدید گویی آقای سفیر، در مورد دستآوردها و پیشرفت ها در بخش هوانوردی ملکی معلومات همه جانبه ارائه کرد.
او با اشاره به گسترش همکاری ها میان افغانستان و چین در بخش هوانوردی ملکی، بر اهمیت این همکارهای تاکید کرده و آنرا یک اصل تاثیر گذار در بهبود روابط دو کشور و سایر کشورهای منطقه بر شمرد.
آقای حبیبی از کشور چین خواست تا سرمایه گذاران کشور خویش را تشویق کنند که در بخش هوانوردی ملکی افغانستان سرمایه گذاری نمایند. او هم چنان برای ایجاد سهولت های بهتر در بخش صدور ویزه تاکید کرده گفت که این مساله می تواند در امر افزایش پروازهای ملکی میان دو کشور تاثیرات مثبت داشته باشد.
سپس آقای لیو جین سونگ سفیر کشور دوست چین مقیم کابل، صحبت کرده و گزینش آقای حبیبی را به عنوان رئیس بخش هوانوردی افغانستان تبریک گفت. سفیر چین افزود که کشور متبوع‌اش در بخش هوانوردی ملکی با جانب افغانستان همکاری خواهد کرد. او وعده سپرد که در این زمینه گام های لازم را برخواهد داشت.
سفیر کشور دوست چین مقیم کابل افزود که افغانستان در زمینه اتصال منطقه نقش مهم دارد و در این راستا فضای این کشور نقش مهم را ایفا خواهد کرد.
آقای لیو جین سونگ در بخشی از صحبت هایش از برگزاری کنفرانس سالانه وزرای کشورهای عضو آسیا پاسفیک که قرار است به میزبانی اداره هوانوردی این کشور و سازمان جهانی هوانوردی ملکی (ایکاو) در اواخر ماه روان میلادی (جنوری) برگزاری شود؛ یادآوری کرده و از پذیرش دعوت اشتراک در این کنفرانس، از سوی رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی اظهار قدردانی نمود.
آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
27 جدی 1396

دیدار رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی با معاون بانک انکشافی اسیایی

محمود شاه حبیبی رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی در دیدار با شنی کامبل معاون بانک انکشافی اسیایی در رابطه به همکارهای این بانک با بخش هوانوردی ملکی صحبت کرد.


در این دیدار روی حمایت بانک انکشافی اسیایی از سکتور هوانوردی ملکی و علاقه مندی سرمایه گذاری در بخش پروژه های هوانوردی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
دراین نشست بر حمایت بانک انکشافی اسیایی از اداره هوانوردی ملکی افغانستان در راستای خود کفایی ان تاکید شده و بانک متذکره از انتقال مسئولیت های مدیریت حریم فضایی کشور از نیروهای بین المللی به این اداره ستایش صورت گرفت.

آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
27 جدی 1396

بحث روی چگونگی انکشاف میدان هوایی بین المللی هرات

محمود شاه حبیبی رییس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی با منور شاه بهادری نماینده مردم هرات در ولسی جرگه دیدار کرد‌.
در این دیدار دو طرف پیرامون برنامه های انکشافی میدان هوایی بین المللی هرات٬ بحث و تبادل نظر کردند.


آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
۲۴ جدی ۱۳۹۶

دیدار رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی با نماینده محترم سرپل
در ادامه دیدارها با نمایندگان مردم، محمود شاه حبیبی رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی در دفتر کارش، با شریفی بلخابی نماینده مردم ولایت سرپل در ولسی جرگه دیدار کرد.


در این دیدار، روی موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
18 جدی 1396