dir="rtl"> از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان در اداره هوانوردی ملکی تجلیل شد | Civil Aviation Authority of Afghanistan

از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان در اداره هوانوردی ملکی تجلیل شد

در این محفل، داکتر محمدقاسم وفایی زاده رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی، کپتان غلام جیلانی وفا معین عملیاتی، رؤسا و کارمندان اداره هوانوردی ملکی اشتراک کرده بودند.
محفل با تلاوت آیاتی چند از کلام الهی و نشر سرود ملی کشور آغاز شد. لطیفه سحر آمر جندر اداره هوانوردی ملکی ضمن خوش‌آمدید گویی مهمانان، این روز را به تمام زنان جهان و بخصوص زنان افغانستان تبریک گفته و پالیسی پنج ساله جندر را که از سوی این آمریت تدوین شده بود تشریح نمود.
سپس داکتر محمدقاسم وفایی زاده رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی،‌ هشتم مارچ روز بین‌المللی همبستگی زنان جهان را به زنان کشور بخصوص کارمندان زن در این اداره، تبریک گفته و یادآور شد که برای زنان باید کارهای عملی صورت بگیرد و نقش آن‌ها در تمام عرصه‌ها پررنگ‌تر شود، وی تأکید نمود که هیئت رهبری اداره هوانوردی ملکی مصمم است که نقش زنان را در این اداره بیشتر سازند و در سال آینده حضور زنان در بخش‌های مختلف باید از 13به 15 فیصد افزایش پیدا کند.


وی از شرایط کاری مصئون زنان در اداره هوانوردی صحبت نمود و گفت خوشبختانه اداره توانسته این شرایط را برای زنان فراهم نمایند تا بدون هیچ‌گونه مشکل و آزار و اذیت وظایف محوله‌شان را به‌پیش ببرد.
در ادامه برنامه، کپتان غلام جیلانی وفا معین عملیاتی اداره هوانوردی ملکی، در مورد نقش زنان و اهمیتشان در ساختار این اداره حرف زده و روز زن را به تمام زنان اداره هوانوردی ملکی، تبریک گفته و همچنان کارکردها و حضور زنان در این اداره را گامی مهم به‌سوی پیشرفت و ترقی اجتماعی خواند.
در اخیر این محفل تقدیرنامه‌های که از طرف اداره هوانوردی ملکی برای زنان در نظر گرفته‌شده بود؛‌ توزیع شد.
آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
21 حوت 1397