dir="rtl"> معرفی معین پلان و پالیسی اداره هوانوردی ملکی و رئیس عمومی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی | Civil Aviation Authority of Afghanistan

معرفی معین پلان و پالیسی اداره هوانوردی ملکی و رئیس عمومی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی

داکتر محمدقاسم وفایی زاده، رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی، امروز طی محفلی با حضور معاون عملیاتی و رؤسای اداره، سرپرست ریاست پاسپورت، رئیس عمومی کشف و مبارزه علیه جرایم و تعدادی از مسئولین وزارت امور داخله، امانزیب انصاری به حیث معین پلان و پالیسی اداره هوانوردی ملکی و جنرال سید عمر صبور به حیث رئیس عمومی ریاست میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی را به کارمندان اداره معرفی نمود.

رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی در این محفل، ضمن تبریکی به معین پلان و پالیسی و رئیس میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، بر مسئولیت و رسالت بزرگ دست‌اندرکاران و مدیران ارشد سکتور هوانوردی ملکی در امر معیاری سازی خدمات هوانوردی ملکی تأکید نموده و گفت معیاری سازی و استندرد سازی این سکتور موضوع اساسی است و تا زمانی که موضوع لیست سیاه اتحادیه اروپا و سرتیفیکیشن این سکتور از طرف سازمان ایکاو صورت نگیرد، راه توسعه سکتور هوانوردی ملکی افغانستان مسدود است. وی افزود موضوع سرتیفیکیشن میادین هوایی از موضوعات مهم و اساسی است و اگر تا آخر سال ۲۰۲۰ میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی که تقریباً بیشتر از ۷۰ فیصد عملیات هوانوردی افغانستان از این میدان صورت می‌گیرد، سرتیفای نشود ممکن است که پروازهای بین‌المللی از این میدان محدود شود. وی از تمام کارمندان اداره هوانوردی ملکی خواست که باید با درایت و تعهد با رئیس جدید میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی همکاری نموده و گام‌های اساسی را برای بهبود امور بردارد.
داکتر محمدقاسم وفایی زاده افزود، به اساس هدایت جلالتماب رئیس‌جمهور، بعدازاین تمام نهادهای میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی تحت یک رهبری و سیستم فعالیت می‌کند و گزارش ده به رئیس میدان می‌باشد تا از فراهم شدن زمینه هر نوع سوءاستفاده و ناهماهنگی‌ها جلوگیری گردد. وی از تمام نهادهای این میدان خواست که به اساس هدایت جلالتمآب محترم رئیس‌جمهور، با جنرال سید عمر صبور، رئیس جدید میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی همکاری نمایند و همچنین از رئیس جدید خواست که اصلاحات اساسی را در این میدان ایجاد نماید.
رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی در ادامه سخنانش در مورد تأثیرات منفی ویروس کرونا بر سکتور هوانوردی ملکی کشور اشاره نموده و گفت تأثیرات این ویروس بر این سکتور گسترده بوده و تا هنوز در حدود ۴۰ میلیون دالر به عواید این اداره کاهش به وجود آمده. وی همچنین در مورد شروع مجدد پروازهای خارجی اشاره نموده گفت که پروازهای خارجی به‌زودی تحت شرایط خاص و با رعایت تمام موارد وقایوی و طبی شروع می‌شود و در مورد شروع مجدد پروازهای داخلی هم برنامه منظم در هماهنگی با وزارت صحت عامه ترتیب شده و به‌زودی پروازهای داخلی شروع می‌شود.
داکتر محمدقاسم وفایی زاده در اخیر سخنانش از هدایت و فرمان جلالتمآب رئیس‌جمهور در مورد استقلال اداره هوانوردی ملکی استقبال نموده و گفت اداره هوانوردی ملکی افغانستان به‌عنوان یک اداره تخنیکی و مسلکی که با سازمان‌های بین‌المللی و انجمن آیاتا سروکار دارد، استقلالشان یک اصل است که استقلال این اداره یکی از خواست‌های ایکاو در تفتیش بوده / است. رئیس هوانوردی ملکی وعده داد که با همکاری نهادهای که در سکتور هوانوردی ملکی همکار هستند، برای اعمال اصلاحات گام‌های اساسی را برداشته و در اسرع وقت تغییرات لازم را ایجاد خواهد نمود.
در ادامه محفل، امانزیب انصاری، معین جدید پلان و پالیسی اداره هوانوردی ملکی، جنرال سید عمر صبور، رئیس جدید میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی و پاسوال جمشید طوطاخیل رئیس عمومی کشف و مبارزه علیه جرایم ایراد سخن نمودند. لازم به ذکر است که در ختم این برنامه معین پلان و پالیسی این اداره و رئیس جدید میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی به کارمندانشان معرفی شدند.

آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
۱۲ جوزا ۱۳۹۹