dir="rtl"> با تکمیل شدن مراحل Certification، شرکت هوایی باختر بزودی پروازهایش را آغاز می کند | Civil Aviation Authority of Afghanistan

با تکمیل شدن مراحل Certification، شرکت هوایی باختر بزودی پروازهایش را آغاز می کند

در جلسه ای مشترک با حضور عالم شاه ابراهیمی رییس د آریانا افغان هوایی شرکت و مسلم خرم، رئیس شرکت هوایی باختر و تیم سرتیفکیشن در دفتر رییس عمومی اداره هوانوردی ملکی برگزار شد، پیشرفت ها در پروسه سرتیفیکیشن شرکت هوایی باختر مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه رئیس شرکت هوایی باختر از تکمیل مراحل اولیه پروسه Certification و آمادگی های این شرکت برای انجام پروازهای ازمایشی و نمایشی Demonstration Flights گزارش ارائه نمود.

داکتر محمد قاسم وفایی زاده، رئیس اداره هوانوردی ملکی با تقدیر از تیم موظف Certification، گفت که قرنطین و شیوع ویروس کرونا موجب عقب مانی این پروسه گردیده بود و اکنون جای مسرت است که این پروسه در حال تکمیل قرار دارد. وی به شرکت هوایی باختر هدایت داد که در زمینه انجام پرواز های ازمایشی در مرحله Demonstration و سپس برای شروع فعالیت های تجارتی شرکت هوایی باختر که یک شرکت هوایی تاریخی افغانستان است، اقدامات عاجل و جدی انجام دهند. پس از انجام این پرواز های ازمایشی، اداره هوانوردی ملکی رسما سند Air Operator Certificate را به شرکت هوایی باختر اعطا خواهد نمود.
تاسیس این شرکت جزو برنامه های پیشنهادی اداره هوانوردی ملکی برای تقویت اتصال داخلی و خدمات ترانسپورت هوایی میان ولایات کشور بود که با تایید و حمایت قاطع جلالتماب رئیس جمهور در حال آغاز فعالیت می باشد و می تواند سهولت های لازم را در این زمینه برای هموطنان گرامی فراهم نماید.

آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
2 سنبله 1399