dir="rtl"> گزارش تکمیلی از آغاز پروازهای تجارتی ملکی به ولایت کندز | Civil Aviation Authority of Afghanistan

گزارش تکمیلی از آغاز پروازهای تجارتی ملکی به ولایت کندز

آغاز مجدد پروازهای ملکی به ولایت کندز، امیدبخش آیندۀ بهتر برای مردم این ولایت است. داکتر محمدقاسم وفایی زاده، رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی صبح روز سه‌شنبه در رأس یک هیئت تخنیکی این اداره، در نخستین پرواز تجارتی ملکی شرکت هوایی کام ایر به ولایت کندز سفر نمود.
این سفر آغازگر پروازهای تجارتی ملکی به ولایت کندز است که پس از 10 سال تعطیلی، با بهبود وضعیت امنیتی در این ولایت فراهم‌شده است.
داکتر محمدقاسم وفایی زاده، رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی و هیئت تخنیکی همراه شان، در این سفر از طرف مقامات و مردم ولایت کندز در میدان هوایی این ولایت مورد استقبال گرم و با شکوه قرار گرفت.
بررسی تأسیسات تخنیکی میدان هوایی کندز و فراهم‌سازی سهولت‌های ترانسپورت هوایی از اهداف عمده این سفر رهبری ادارۀ هوانوردی ملکی به ولایت کندز می‌باشد.

داکتر محمدقاسم وفایی زاده، رئیس اداره هوانوردی ملکی، در محفلی که با حضور داشت عبدالستار میرزاکوال، والی ولایت کندز، جناب داکتر محمد الله بتاش، آقای همدرد و جناب کریم ایماق وکلای مردم در شورای ملی و مسئولین ملکی و نظامی دایر گردیده بود؛ پس از استماع صحبت‌های عبدالستار میرزاکوال، والی ولایت کندز، ضمن اظهار سپاس و قدردانی از کارکردهای آمر میدان هوایی این ولایت و از استقبال گرم والی و مردم ولایت کندز، در مورد هدف سفر هیئت تخنیکی اداره هوانوردی ملکی به این ولایت صحبت نموده و گفت، از انزوا کشیدن ولایت کندز، جزء از برنامه‌ها و اهداف رهبری دولت جمهوری ا.ا بوده و در راستای این هدف با بهبود وضع امنیتی پروازهای شرکت هوایی کام ایر آغاز گردیده است. رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی افزود، توسعه و انکشاف میدان هوایی کندز یکی از اولویت‌های این اداره بوده تا زمینه انتقال حجاج و شروع پروازهای بین‌المللی از این ولایت به خاطر رفع مشکلات مردم زون شمال شرق مساعد گردد.
رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی به مردم ولایت کندز باز شدن دریچه وصل این ولایت به بازارهای داخلی و خارجی را مژده داده و افزود، ولایت کندز از زمره مراکز تولیدی و تجارتی افغانستان می‌باشد که تولیدات آن بعدازاین، از طریق ترانسپورت هوایی به بازارهای چین، هند و اروپا انتقال خواهد یافت.
داکتر وفایی زاده به‌منظور معیاری سازی میدان هوایی کندز برای پروازهای بین‌المللی خواستار تلاش‌های جدی و همکاری مقام‌های ولایت کندز شد.
در این سفر کپتان احمد جاوید شهریار، معین عملیاتی، کپتان غلام جیلانی وفا، رئیس عمومی استندردهای پرواز، بشیر احمد رئوفی رئیس عمومی میدان‌های هوایی، احمد الله فیضی مشاور ارشد ادارۀ هوانوردی ملکی، سید طاهر هاشمی مشاور حقوقی و محمدعلی مظفری، آمر طرح و تطبیق پروژه‌ها، به‌منظور آسیب‌شناسی دقیق از مشکلات موجود در میدان هوایی کندز، رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی را همراهی می‌کردند. داکتر محمدقاسم وفایی زاده در این سفر، از ساحات و تأسیسات میدان هوایی کندز بازدید نموده و بعد از بررسی مشکلات، به مسئولان مربوطه دستور داد تا اقدامات عملی برای رفع مشکلات میدان هوایی کندز روی دست گرفته شود.
میدان هوایی کندز ازلحاظ موقعیت جغرافیایی در یک ساحه‌ای مرتفع و وسیع قرار داشته که وسعت آن بیش از دو هزار جریب زمین تخمین شده و خط رنوی این میدان هوایی در حدود بیش از 2500 متر طول و در حدود 45 متر عرض دارد که در هر زمان طیاره‌های مُلکی و نظامی می‌توانند در این میدان نشست و پرواز داشته باشند.
آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
9 میزان 1399