dir="rtl"> سنگ تهداب ساختمان لیلیه اناثیه برای کارمندان اناث ملکی و نظامی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی گذاشته شد | Civil Aviation Authority of Afghanistan

سنگ تهداب ساختمان لیلیه اناثیه برای کارمندان اناث ملکی و نظامی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی گذاشته شد

سنگ تهداب ساختمان لیلیه اناثیه برای کارمندان اناث ملکی و نظامی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، امروز طی محفلی توسط داکتر محمدقاسم وفایی زاده، رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی، معاون سفیر کشور آلمان، حسنا جلیل، معین پلان و استراتژی وزارت امور داخله، جنرال سید عمر صبور، رئیس عمومی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی با حضور داشت جنرال عبدالجلیل بهرامی، رئیس عمومی پولیس سرحدی، جنرال محمد عثمان جانباز، قوماندان پولیس سرحدی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، کارمندان میدان هوایی متذکره، مسئولین وزارت امور داخله، مسئولین پولیس آلمان و روسا و تعدادی از کارمندان اداره هوانوردی ملکی در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی گذاشته شد.


در این محفل، معاون سفیر کشور المان، رئیس میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، معین پلان و استراتژی وزارت امور داخله و رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی سخنرانی نمودند.
داکتر محمدقاسم وفایی زاده، رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی در سخنانش ضمن تبریکی به کارمندان اناث میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی و ابراز قدردانی و سپاس از همکاری‌های همیشگی دولت آلمان گفت، اعمار ساختمان لیلیه اناثیه برای کارمندان اناث ملکی و نظامی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی یک ضرورت اساسی است.
وی تصریح کرد، اعمار ساختمان و گذاشتن سنگ تهداب لیلیه اناثیه، گامی مهم برای ایجاد فضای مصون و امن برای کارمندان اناث ملکی و نظامی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی است. رئیس اداره هوانوردی ملکی گفت، زنان نیمی از جامعه افغانستان است و ایجاد زیرساخت‌های لازم و ایجاد فضای مصون شغلی در تمام ادارات، موجب فعال ساختن نقش زنان در جامعه و حضور فعال آنان در ساختارهای ملکی و نظامی می‌گردد.
داکتر محمدقاسم وفایی زاده در قسمتی از سخنانش در مورد اهداف و برنامه‌های اداره هوانوردی ملکی اشاره نموده و گفت، افغانستان یک کشور توریستی است و توریزم به توسعه سکتور هوانوردی ملکی و ثبات و امنیت بستگی دارد و این صنعت توریزم زمانی تقویت می‌شود که صلح و ثبات و امنیت در کشور حاکم گردد. وی افزود، اعمار تأسیسات، گامی مهمی در جهت معیاری سازی و استندرد سازی خدمات در میدان‌های هوایی کشور؛ مخصوصاً میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی است. وی گفت، میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی دروازه ورودی اصلی افغانستان است که 70 درصد عملیات هوانوردی ملکی از همین میدان هوایی صورت می‌گیرد که ما سالانه 2.6 میلیون مسافر را از همین میدان هوایی پروسس می‌کنیم؛ این نشان‌دهنده این است که تقاضا برای خدمات هوانوردی ملکی در افغانستان روز بروز در حالت افزایش است.
رئیس اداره هوانوردی ملکی افغانستان در ادامه سخنانش با اشاره در مورد انتقال مسئولیت‌های میدان‌های هوایی بین‌المللی از قوایی ناتو به دولت افغانستان گفت، انتقال مسئولیت‌ها از میدان هوایی جلال‌آباد آغاز گردیده و پروسه در حال تکمیل شدن است و بعدازآن انتقال مسئولیت‌های باقی‌مانده در ولایت قندهار در پیشرو است.
قابل‌ذکر است که لیلیه اناثیه با تمام سهولت‌های لازم و با ظرفیت 240 نفر با کمک و همکاری کشور دوست آلمان به ارزش بیش از 1 میلیون یورو در مدت یک سال ساخته می‌شود که مورد استفاده تمام کارمندان اناث ملکی و نظامی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی قرار می‌گیرد.

آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
31 سنبله 1399