dir="rtl"> برگزاری اولین نشست مشورتی اداره مستقل هوانوردی ملکی با شرکت‌های داوطلب خارجی،‌ در مورد عقد قرارداد کنترول حریم هوایی | Civil Aviation Authority of Afghanistan

برگزاری اولین نشست مشورتی اداره مستقل هوانوردی ملکی با شرکت‌های داوطلب خارجی،‌ در مورد عقد قرارداد کنترول حریم هوایی

برگزاری اولین نشست مشورتی اداره مستقل هوانوردی ملکی با شرکت‌های داوطلب خارجی،‌ در مورد عقد قرارداد کنترول حریم هوایی

اولین نشست مشورتی هیات رهبری اداره مستقل هوانوردی ملکی با مسوولان شش شرکت بین المللی که برای گرفتن قرارداد کنترول حریم هوایی کشور اعلام آمادگی کرده اند؛ برگزار شد.


در این نشست محمود شاه حبیبی معاون عملیاتی و شماری از روئسا و آمرین اداره مستقل هوانوردی ملکی و نمایندگان شش شرکت خارجی داوطلب حضور داشتند.
هدف از برگزاری این نشست، جواب به سوالات و ارائه مشوره های ضروری در مورد چگونگی شرایط قرارداد کنترول حریم هوایی کشور و نوشتن پروپوزل در مورد آن عنوان شده است.
نمایندگان شرکت های داوطلب خارجی که از کشورهای مختلف جهان هستند و شرط نامه دولت افغانستان را به هدف گرفتن قرارداد کنترول حریم هوایی کشور دریافت کرده اند؛ سوالات شان را در مورد چگونگی این قرارداد و ضرورت های آن مطرح کردند.
محمود شاه حبیبی معاون عملیاتی اداره مستقل هوانوردی ملکی ضمن پاسخ به برخی از سوالات و موضوعات مطرح شده به شماری از روئسا و مسوولان این اداره هدایت دادند تا مجموع موضوعات خواسته شده از سوی شرکت ها را بررسی کرده و آنرا به موقع در اختیار آنان قرار دهند.
او تاکید کرد که اداره مستقل هوانوردی ملکی با تمام شش شرکت خارجی که در این داوطلبی شرکت کرده اند؛ از نزدیک و به شکل یکسان همکاری می کند و انتظار دارند که آنان تا ختم ماه می پروپوزل های شان را نوشته و به مراجع مربوطه بفرستند.
قابل ذکر است که پروسه نوشتن و دریافت پروپوزل ها برای شرکت های داوطلب تا ده روز دیگر ختم شده و بعد از آن اداره مستقل هوانوردی ملکی این پروپوزل ها را به گونه دقیق و همه جانبه مورد بحث و بررسی قرار میدهد.
گفتنی است که تلاش های هیات رهبری اداره مستقل هوانوردی ملکی به منظور هر چه بهتر برگزاری شدن پروسه داوطلبی و شناسایی تواناترین و بهترین شرکت خارجی که شرایط دولت افغانستان را برای کنترول حریم هوایی کشور داشته باشد؛ هم چنان ادامه دارد و این موضوع از اولویت های مهم کاری این اداره به شمار می رود.
آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
تلفن: 0794372002