dir="rtl"> تصمیم دولت امارات متحده عربی مبنی بر خارج ساختن شرکت هوایی کام ایر از لیست ممنوعه پرواز آن کشور | Civil Aviation Authority of Afghanistan

تصمیم دولت امارات متحده عربی مبنی بر خارج ساختن شرکت هوایی کام ایر از لیست ممنوعه پرواز آن کشور

شرکت هوایی کام ایر که از سال 2014 به این‌طرف در لیست ممنوعه پرواز امارات متحده عربی قرار داشت اخیراً به اثر تلاش‌های اداره هوانوردی ملکی کشور و مذاکرات جدی این اداره از لیست ممنوعه پرواز امارات متحده عربی خارج می‌گردد.
در جریان یک سال گذشته، با تطبیق استانداردهای مصئونیتی بر تمام شرکت‌های هوایی داخلی از سوی اداره هوانوردی ملکی کشور، سطح مصئونیت شرکت‌های هوایی کام ایر و آریانا به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبودیافته است. در آخرین تفتیش صفا رمپ انسپکشن، شرکت هوایی آریانا با میانگین 2.5 و شرکت هوایی کام ایر با میانگین 0.9 در مقایسه با 9.5 و 7.5 در یک سال قبل، پیشرفت چشمگیری را در عرصه مصئونیت پرواز نشان می‌دهد. همچنین این شرکت چندی قبل پروسه سرتیفیکشن IOSA را نیز تکمیل نموده و موفق به دریافت تصدیق‌نامه متذکره و عضویت کامل در انجمن بین‌المللی ترانسپورت هوایی IATA گردیده بود.
اداره هوانوردی امارات متحده عربی در آخرین مکتوب رسمی عنوانی رئیس اداره هوانوردی کشور، بر تصمیم شان مبنی بر خارج ساختن این شرکت از لیست ممنوعه پرواز تصریح نموده و با تکمیل اسناد این پروسه در روزهای آتی به اتمام می‌رسد.
اداره هوانوردی کشور، از سفارت و کنسولگری افغانستان در امارات متحده عربی و مشاور حقوقی مقام عالی ریاست جمهوری نیز به خاطر پیگیری و حمایتشان ابراز قدردانی می‌نماید و این موفقیت را به شرکت‌های داخلی و بخصوص شرکت هوایی کام ایر تبریک گفته و از همه شرکت‌های هوایی کشور می‌خواهد تا در تطبیق استانداردهای مصئونیتی به گونه جدی عمل نموده و گام بگام برای رسیدن به معیارهای بین‌المللی تلاش نمایند.

آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
16 اسد 1399