dir="rtl"> آماد‎‌گی‌ برای پذیرش مسئولیت‌های میدان هوایی بین المللی مولانا جلال‌الدین‌محمد بلخی از نظامیان خارجی به اداره هوانوردی ملکی | Civil Aviation Authority of Afghanistan

آماد‎‌گی‌ برای پذیرش مسئولیت‌های میدان هوایی بین المللی مولانا جلال‌الدین‌محمد بلخی از نظامیان خارجی به اداره هوانوردی ملکی

شنبه، 18 دلو 1399
امانزیب انصاری، معین عملیاتی اداره هوانوردی ملکی بعد از ظهر امروز در حضورداشت رؤسای بخش تخنیکی این اداره با مسئولان مؤسسه‌ی (Tetra tech) دیدار و گفت‌وگو نمود.
این نشست، به‌منظور هماهنگی برای بررسی نیازمندی‎‌های میدان هوایی بین‌المللی مولانا جلال‌الدین محمدبلخی در مزارشریف از نظامیان خارجی به اداره هوانوردی ملکی، برگزار شد.
در نخست، امانزیب انصاری، معین عملیاتی اداره هوانوردی ملکی، در مورد روند انتقال مسئولیت‌های میدان‎‌های هوایی و مشکلات موجود در رابطه به روند انتقال مسئولیت‌ها با ارائه‌ی پیشنهادات در زمینه صحبت نمود.
هم‌چنان مسئولان بخش‌های تخنیکی اداره، معلومات و پیشنهادات شان را در رابطه به ظرفیت‌های موجود در بخش کادر تخنیکی، مصئونیت پرواز، خدمات ترافیک هوایی و گروند هندلنگ، به جانب مؤسسه ارائه نمودند.
مؤسسۀ (Tetra tech) از سوی سازمان همکاری‌های ایالات متحدۀ امریکا (USAID) موظف شده که در زمینه تهیۀ “برنامه” و “پلان” منظم انتقال مسئولیت‌ها از نظامیان ناتو به اداره هوانوردی ملکی، همکاری نمایند؛ تا زمینه‌های مناسب از نظر تخنیکی و مدیریتی برای پذیرش مسئولیت‌ها به گونه‌ای فراهم گردد و از خلای مدیریتی در راستای پیش‌برد مسئولیت‌ها بعد از انتقال، جلوگیری شود.
در اخیر این نشست، قرار شد تا در جریان همین هفته هیئت تخنیکی اداره هوانوردی ملکی در همراهی این موسسه از میدان هوایی بین المللی مولانا جلال‌الدین‌محمد بلخی دیدار نمایند.
گفتنی است که میدان هوایی بین المللی مولانا جلال‌‌الدین محمد بلخی به همکاری تخنیکی و مالی کشور آلمان ساخته شده و بخشی از همکاری های آنان در این میدان هوایی تا هنوز ادامه دارد.
آمریت اطلاعات و ارتباط عامه