جلالتمآب محمد اشرف غنی رییس جمهور اسلامی افغانستان، معاونان محترم ریاست جمهوری، جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه، معاونان محترم ریاست اجرائیه، اعضای محترم کابینه، روئسا و اعضای محترم شورای ملی، رییس و اعضای محترم ستره محکمه، روئسای ادارات و کمیسیون های مستقل و کافه ملت شریف افغانستان و هم وطنان گرامی!

هیات رهبری و کارمندان اداره هوانوردی ملکی فرارسیدن صدومین سالروز استرداد استقلال کشور را به تمام هم وطنان عزیز تبریک و تهنیت عرض می کند. جشن استقلال به مثابه ارزش سیاسی و معنوی برای شهروندان و هم وطنان عزیز، مورد مباهات، تجلیل، تکریم و احترام قرار دارد. تمام هم وطنان ما برای کسب استقلال و ازادی کشور تلاش کرده و مشترکاً در این راستا مبارزه کرده اند. این افتخار بزرگ ملی و جشن همدلی و وحدت را به همه شهروندان کشور تبریک و تهنیت می گوییم.

آرزومندیم که به برکت قهرمانی ها و قربانی های بی شمار ملت شریف و هم وطنان گرامی، صلح سراسری در کشور تامین شده و امنیت و ثبات دایمی در افغانستان برقرار شود. خرسند هستیم که امسال با افتتاح کار چندین پروژه انکشافی و تخنیکی از جمله فعال سازی دستگاه های رادار جدید کشور، زمینه ها برای پیشرفت های بیشتر در عرصه هوانوردی ملکی کشور فراهم شده و خدمات ترانسپورت هوایی برای شهروندان کشور در حال بهتر شدن است. از سوی هم با ایجاد دو کریدور جدید هوایی انتظار می رود که عواید اداره هوانوردی ملکی در سال پیشرو به صد میلیون دالر افزایش یابد. این اداره با سپری کردن تفتیش سازمان جهانی هوانوردی ملکی (ایکاو) بیشتر از هر زمان دیگر به گسترش پروازها به نقاط مختلف جهان نزدیک شده است.

به این منظور رهبری اداره هوانوردی ملکی کشور برنامه اصلاحات اساسی را برای معیاری سازی سکتور هوانوردی ملکی روی دست گرفته است تا در مطابقت به معیارهای جهانی سکتور هوانوردی کشور را توسعه داده و زمینه را برای خروج از لیست سیاه اتحادیه اروپا فراهم شود، این اصلاحات تا انجام تفتیش کامل سازمان ایکاو حدود یک سال را در بر خواهد گرفت.

با تطبیق این اصلاحات و انجام تفتیش ایکاو که برای اولین بار در تاریخ هوانوردی کشور صورت خواهد گرفت، سکتور هوانوردی افغانستان وارد مرحله تازه شده و امکان پرواز شرکت های هوایی به همه نقاط جهان تحت قوانین و مقررات بین المللی بوجود خواهد آمد و افغانستان به عنوان یک عضو آبرومند و سربلند در تمامی تعاملات جهانی در عرصه هوانوردی ملکی سهم خود را ایفا خواهد کرد. هیات رهبری اداره هوانوردی ملکی یکبار دیگر به مناسبت سالروز استرداد استقلال کشور، تعهد می کند که تمام کارمندان این اداره در زمینه عرضه خدمات با کیفیت در بخش ترانسپورت هوایی تلاش همه جانبه کرده و صادقانه به وظایف شان در برابر قانون و مردم عمل کنند.

با احترام

داکتر محمد قاسم وفایی زاده

رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی