dir="rtl"> پیام رهبری اداره هوانوردی ملکی به مناسبت حلول عید سعید فطر | Civil Aviation Authority of Afghanistan

پیام رهبری اداره هوانوردی ملکی به مناسبت حلول عید سعید فطر

هیئت رهبری اداره هوانوردی ملکی افغانستان، حلول عید سعید فطر را به رهبری دولت و قاطبه ملت شریف افغانستان و کارمندان و دست اندرکاران سکتور هوانوردی کشور تبریک و تهنیت عرض نموده و قبولی و طاعات و عبادات همگان را از دربار خداوند کریم و لایزال استدعا نموده و برای شهدا رحمت واسعه الهی و برای خانواده های معزز شان صبر و اجر مسئلت دارد.
هموطنان گرامی! امسال مردم کشور در شرایطی از ماه مبارک رمضان استقبال نمود که سایه هراس از شیوع ویروس کرونا و تداوم حملات دشمنان مردم افغانستان نیز دامن گسترده بود. گسترش ویروس کرونا در افغانستان نیز مانند سایر کشورهای جهان اثرات منفی بر وضعیت اقتصادی کشور داشته و موجب افزایش فقر و بروز مشکلات اقتصادی در میان مردم گردیده است. اما برغم همه مشکلات موجود، تدابیر وقایوی دولت و همکاری و همیاری مردم شریف کشور تا کنون موجب کندی گسترش ویروس کرونا در کشور در مقایسه با بسیاری از کشور های همسایه گردیده و ماه رمضان و ماه رحمت الهی نیز در رعایت تدابیر وقایوی و تهذیب نفس و تقویت همسویی میان مردم کشور نقش سازنده ای داشته است.
تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا بر سکتور هوانوردی کشور نیز گسترده بوده و تا کنون این اداره نزدیک به 50% کاهش عواید داشته است. در کنار آن شرکت های هوایی و ارائه کنندگان خدمات هوانوردی نیز با متوقف شدن پرواز های شان با مشکلات جدی اقتصادی مواجه گردیده اند. اداره هوانوردی ملکی در همکاری با شرکت های هوایی تلاش نموده است تا برغم مشکلات در جهت پایداری این سکتور فعالیت نموده و در عین زمان ارائه خدمات به شهروندان کشور را با حفظ تدابیر صحی لازم ادامه دهد.
رهبری اداره هوانوردی ملکی، از شرکت های هوایی کشور که در این ایام در انتقال مسافرین گیر مانده در کشورهای مختلف جهان سهم و نقش اساسی ایفا نمودند و همچنین تمام کارمندان اداره هوانوردی ملکی در میادین هوایی کشور که به رغم تهدید موجود از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا به فعالیت خود ادامه داده و از مسدود شدن میدان های هوایی کشور جلوگیری نمودند، صمیمانه ابراز قدردانی و سپاس گذاری می نماید و برای همکارانی که در میدان های هوایی کشور به ویروس کرونا مبتلا گردیده اند، شفای عاجل و کامل استدعا می نماید.
در پایان بار دیگر فرا رسیدن عید سعید فطر را به همه هموطنان عزیز تبریک عرض نموده و برای همگان خوشی های بی پایان و سعادت هردو جهان آرزومندیم.
با احترام
داکتر محمد قاسم وفایی زاده
رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی
3 جوزا 1399