dir="rtl"> دیدار والی ولایت خوست با رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی و بحث روی پروژه های توسعه ای میدان هوایی این ولایت | Civil Aviation Authority of Afghanistan

دیدار والی ولایت خوست با رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی و بحث روی پروژه های توسعه ای میدان هوایی این ولایت

محمد حلیم فدایی والی ولایت خوست، با تشریف آوری در اداره هوانوردی ملکی با داکتر محمدقاسم وفایی زاده رئیس عمومی این اداره دیدار کرد.
در این دیدار دو طرف پیرامون پروژه های مربوط به میدان هوایی ولایت خوست بحث و تبادل نظر کردند. رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی گفت که ایجاد و توسعه میادین هوایی ولایت های کشور، از جمله ولایت خوست از اولویت های کاری این اداره می باشد.
رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی به مردم شریف ولایت خوست اطمینان داد که تمام پروژه ها و برنامه های توسعه میدان هوایی این ولایت، مطابق به پلان و با نظارت کامل از سوی تیم انجینیری این اداره پیشبرده می شود.


در این دیدار روی انتقال زمین از وزارت شهر سازی و اراضی به اداره هوانوردی ملکی جهت توسعه و ساخت تاسیسات میدان هوایی خوست، تعیین موقعیت برای بخش گمرگ، ساخت فنس و برج های مراقبتی میدان هوایی خوست، بحث و صحبت های همه جانبه صورت گرفت.
هم چنان در خصوص آغاز پروازهای داخلی و چگونگی تامین امنیت میدان هوایی این ولایت نیز صحبت صورت گرفته و ریاست عمومی اداره هوانوردی ملکی به تیم انجینیری و سایر بخش های مربوطه هدایت داد تا در زمینه، همکاری لازم و جدی کرده و از تطبیق پروژه ها نظارت دقیق و همه جانبه داشته باشند. هم چنان رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی ضمن تاکید به همکاری نهادهای امنیتی و محلی ولایت خوست، نقش نهادهای امنیتی و ارگان های محلی را در زمینه تطبیق پروژه های زیربنایی مهم خواند.
والی محترم ولایت خوست ضمن اظهار قدردانی از تلاش های رئیس و رهبری اداره هوانوردی ملکی در زمینه توسعه و ساخت میادین هوایی ولایت های کشور از جمله ولایت خوست، وعده سپرد که درزمینه تطبیق این پروژه ها همکاری می کند.
گفتنی است که در این دیدار انجینیر نصرت‌الله تاج رئیس پلان و تطبیق پروژه ها، احمد الله فیضی مشاور این اداره و انجینیر حامد نوری سرپرست ریاست میادین هوایی نیز حضور داشتند.
آمریت اطلاعات و ارتباط عامه
۲۶ حمل ۱۳۹۸